Після минулорічного успіху Покемонів, компанія Nintendo - вирішила продовжити шокувати користувачів - і випустила портативно-стаціонарну консоль Nintendo Switch. Захоплені відгуки покупців, агресивна маркетингова політика – але чи все насправді так добре? Спробуймо розібратися…
Консоль Switch – це революційний підхід до ігрової індустрії. Це портативно-стаціонарна консоль – яка схожа на раніше випущені PSP і PS Vita.
Невеликий екран має достатню щільність пікселів (1280x720), чому сприяє використання сучасної LCD матриці. Що це означає? Все дуже просто – навіть на маленькому екрані легко роздивитись найменші деталі персонажів.
Щодо зручності використання консолі – то тут є свої нюанси. Зокрема ергономіка розташування клавіш досить незвична, особливо для тих, хто звик грати з геймпадів. Тому до розташування доведеться звикнути. Зокрема страждають люди з довгими пальцями та великими долонями, т.к. розташування правого аналогового стику знаходиться практично біля краю корпусу, що створює певні незручності при повороті стику вниз.
Щодо розташування клавіш, то для користувачів незнайомих з Nintendo, компанія приготувала набір наклейок на клавіші та можливість інвертування управління дзеркально. Це полегшить перехід любителям продукції Sony та Miscrosoft.
Ергономіка консолі та фактура матеріалу дозволяє брати його з собою в будь-яку поїздку, і не бояться впустити. Т.к. навіть у мокрих руках консоль практично не ковзає.
Консоль легко складається – а геймпад вилучається , що дозволяє використовувати його у повноцінній версії станції.
Сама станція виконана в кращих традиціях консолей останнього покоління - вона ергономічна, не дуже велика - що дозволяє встановити її в будь-який інтер'єр, не боячись зіпсувати його цілісність.
Швидко пройдемося за характеристиками:
А тепер перейдемо до нестандартних нововведень.
Зокрема – навіть без телевізора, можна підключати апарат до док-станції, отримуючи значний приріст у продуктивності. Це підійде для тих, хто має телевізори старого покоління, несумісні з сучасними портами.
При підключенні «Портативки» до док-станції також підключаються додаткові ядра, і Nvidia Tegra. Як результат – на момент виходу, ця консоль здатна позмагатися з продуктивністю з картами Geforce 9-ої серії для ПК.
Під час роботи в док-станції, Nintendo Switch здатна видавати 4К відео з обробкою 60 кадрів за секунду.
Цікавий факт: невідомо, навіщо виробникам іграшкового Маріо, і намальованої Зельди підтримка 4К. Цілком можливо, що це маркетинговий хід, спрямований на залучення нових розробників.
Крім того, Nintendo Switch здатний працювати в режимі медіаплеєра, програваючи відео та музику.
Розглянемо докладніше. Незважаючи на всі заяви розробників, Nintendo Switch це в першу чергу портативна консоль
Звичайно замилювання зведено до мінімуму, але на великих дозволах воно сильно впадає у вічі. Якщо ж грати в консоль у дорозі, то на малій роздільній здатності мило відсутнє повністю. Звичайно, ця вина цілком лягає на розробників ігор, які не змогли однаково оптимізувати код для док станції.
Але з недавніх пір деякі ігри отримали повноцінний патч, який оновлює картинку в іграх на док-станціях.
Іншою проблемою консолі є невелике просідання в кадрах в портативному режимі. Особливо це сильно впадає, коли консоль майже розряджена. Fps у зельді падає на 8-9%. Це не впливає на геймплей, але плавність пересування трохи псується, як загальне враження від гри.
Іншою важливою особливістю портативної консолі є можливість від'єднання стиків із можливістю прикріплення їх до рук. Це зручно, т.к. дозволяє розставити руки на оптимальну ширину і навіть перевернути половину геймпада вгору ногами.
Під час роботи з док-станцією, Nintendo пропонує використовувати спеціальні геймпади з тачпадами, які полегшують навігацію в роботі консолі.
Загалом консоль від Nintendo вийшла на 9 з 10. Повна зворотна сумісність з іграми минулого покоління, зручна ергономіка – все це є перевагами консолі.
З глобальних недоліків можна відзначити лише один – ігри. Консолі від Nintendo не є найпопулярнішими серед розробників через особливості портування готових проектів. З іншого боку, Switch – це ексклюзив, який готує велику кількість несподіванок для своїх користувачів.
Якщо ви все ще сумніваєтеся, чи варто купувати консоль – пам'ятайте, що пограти у нову Legend of Zelda – можна тільки на ній.
Однозначно можна сказати тільки одне – ця консоль на голову вища за своїх попередників, про що свідчать і приголомшливі продажі, і радість шанувальників – і залучення нової аудиторії.