Поява у 2019 році нової версії Nintendo Switch, яка візуально фактично нічим не відрізняється від оригінальної моделі, що викликала чимало плутанини серед фанатів відеоігор. Нова ревізія отримала більш потужний та енергоефективний процесор. Завдяки цьому нова консоль змогла похвалитися значно збільшеним часом без підзарядки – від 4,5 до 9 годин, залежно від навантаження. Для порівняння, оригінальна модель працює від 2,5 до 6,5 години без підзарядки.
У всьому іншому нова версія Nintendo Switch нічим не відрізняється від оригінальної: у неї абсолютно такий самий дизайн і такий самий розмір екрану (не плутати з версією OLED, яка вийшла ще пізніше – у 2021 році.
Через те, що дві версії консолі фактично ідентичні, постало питання – як відрізнити ревізії Nintendo Switch і купити новішу консоль? Розбираємось разом з вами в цьому матеріалі.
Найвірніший і найдоступніший спосіб купити саме нову ревізію Nintendo Switch – це перевірити її упаковку, якщо у вас є можливість подивитися на неї офлайн. Коробка моделі нової ревізії повністю зафарбована в червоний колір, на відміну першої версії, де лицьова картинка перебуває в білому тлі.
Також трохи змінився малюнок на коробці: правий джойкон трохи висунуто, а сама приставка та її зарядна станція знаходяться зліва. Також на малюнку тепер нема руки.
Як ми вже писали вище, якщо ви забираєте консоль зі складу самостійно або купуєте її в офлайн-магазині, то відповідь на питання "як відрізнити нову ревізію Nintendo Switch" ви вже знаєте і зможете легко купити саме ту ревізію, яка вам потрібна . Якщо ви робите покупку онлайн, ви можете попросити консультанта уточнити, яка саме коробка у консолі, яку ви купуєте. Річ у тім, деякі продавці не змінювали зображення коробки при додаванні нового товару – консолі нової ревізії.
Як бути, якщо продавець не може уточнити, що саме зображено на коробці (приховує, просто відмовляє у проханні, тощо)? У цьому випадку ви можете перевірити дані щодо порядкового номера моделі. Нова ревізія має порядковий номер, що починається з літер HAD. Зокрема, консоль із червоним та синім контролерами матиме номер HADSKABAA. Моделі із сірими джойконами мають номер HADSKAAAA. Стара ревізія, 2017 року, починається з літер HAC.
Крім того, порядковий номер може складатися не лише з літер, а й з цифр. У такому разі нова ревізія буде під номером HAC-001-01, а стара версія буде без останніх цифр – HAC-001.
Де шукати цей номер, щоб перевірити? Ви можете знайти відповідне позначення в описі на сайті інтернет-магазину або технічних характеристик. Цей же номер буде вигравіюваний на задній кришці пристрою – але це ви побачите лише після того, як розпакуватимете свою покупку.
Якщо ви купуєте б/в консоль або просто берете товар з рук, можливо, ви не зможете оглянути коробку. Продавець може продавати консоль без коробки взагалі або затерти номер. У такому разі радимо поглянути на серійний номер Switch, що знаходиться на нижньому торці консолі. Він повинен починатися з XKW - тоді це означає, що перед вами нова ревізія. Всі інші літери (наприклад, XAW) будуть говорити, що ви тримаєте в руках стару консоль.
Також не варто забувати, що крім звичайного Nintendo Switch та його нової ревізії, у продажу є Nintendo Switch OLED (з покращеним екраном) та версія Lite – дорожній і на 100% портативний варіант консолі. У OLED серійний номер захований під підставкою. У Lite серійник знаходиться там, де у звичайних Switch, але візуально це зовсім інша модель, і ви її точно не сплутаєте з базовою консоллю.