Від Hades були великі очікування від початку. Ще коли SuperGiant Games анонсувала цю гру, вона одразу привернула до себе увагу. Підігрівало цю увагу і те, що розробники ніяк не могли її закінчити. Понад рік вона була в ранньому доступі, але реліз відкладали. У результаті Hades таки вийшла у вересні 2020 року. Що ж із цього вийшло? Чи залишається ця гра привабливою, через 3 роки після її виходу? Ми підготували для вас огляд Hades, в якому ви зможете дізнатися все про цю гру, і чи варто її купувати через 3 роки після релізу.
SuperGiant Games – не найбагатша у плані випущених ігор студія, проте з креативом тут все гаразд. У випадку з Hades, вони зробили Roguelike під міфи Стародавньої Греції, зокрема про потойбічне царство бога мертвих Аїда.
Геймер має грати за сина Аїда - Загрея, який задумав втекти з царства мертвих. Суть сюжету – вивести його на поверхню. Для цього йому доведеться обстежити різні закутки величезного міфічного підземелля. Проте кінець героя, як і будь-якому рогалику, завжди один – смерть персонажа. Після цього гравець потрапляє на нову локацію.
До речі, відразу варто відзначити нехарактерну для рогаликів особливість. У грі дуже велику увагу приділили розповіді та діалогам. Такий нестандартний хід сильно вплинув на рецензії Hades на краще. Діалоги у грі справді добре опрацьовані, говорити можна з різними героями. А Аїд після чергової смерті нагадає, що Загрей витрачає час даремно, така маленька кумедна родзинка.
Проходження Hades займе чимало часу. SuperGiant Games попрацювали над тим, щоб геймеру було де поблукати. Підземний світ складається з декількох частин, кожна з яких включає півтора десятка кімнат. Після проходження рівня та чергової смерті персонажа гравцеві пропонують вибрати наступну кімнату. При цьому, незважаючи на те, що в кінці геймер все одно потрапить в кінець області, прийти до нього можна різними способами, отримуючи різні артефакти. Тому кожне проходження відрізнятиметься від попереднього і варіантів дуже багато. Після того, як ви пройдете гру вперше, вам захочеться повернутися.
Наприкінці кожної частини гравець потрапляє до фінальної кімнати, де на нього чекатиме битва з босом. У процесі проходження кімнат йому постійно доведеться битися з ворогами. Для Загрея передбачено 4 дії – удар, особливий удар, стрибок та заклинання. Також герой може ухилятися від ворожих атак і є захисним прийомом. Все дуже просто.
Види зброї у грі шість. При цьому для кожної зброї передбачено 4 аспекти, кожен з яких може кардинально змінити її значення. І, наприклад, навіть цибуля або меч можуть отримати особливі функції. Також гравець іноді зустрічає Олімпійських богів і може отримати від них заклинання. Проте богів багато, а заклинань не дуже. Наприклад, щит Афіни дозволяє відбивати удари ворогів під час удару чи ривку, артефакти Зевса пов'язані з блискавками, а артефакти Діоніса дозволяють «одурманити» ворожу зброю.
Бої в Hades опрацьовані просто чудово. SuperGiant Games чудово попрацювали над анімацією, вона дуже плавна та красива. Наносити удари по ворогах можна відразу після ривка за спину, їх можна зіпхнути в прірву або атакувати так, щоб вони билися об колони і руйнували їх.
У грі дуже багато дрібниць, які привертають увагу. І за це також варто похвалити розробників, оскільки рівень опрацювання вражає. Наприклад, множинні сувеніри Hades видають різний звук. Цей звук може змінюватись, якщо сувенір в екіпіруванні. На кухні в будинку Аїда можна побачити місцевого шеф-кухаря. Цей шеф-кухар телепатично підкидає цибулини та розрізає їх. Боги, з якими зустрічається геймер по дорозі, можуть розповісти все про персонажа, його екіпірування і навіть про те, наскільки швидко він проходить сюжет.
Крім того, окрім основного сюжету гравцеві постійно доводиться мати справу з різними бонусними розвагами. Наприклад, можна випадково зіткнутися з розгніваним богом, який завалить кімнату всілякими випробуваннями. Аїд може закрити Загрею в кімнаті та влаштувати йому випробування, в яких йому доведеться виживати протягом певного часу. І таких квестів дуже багато.
Незважаючи на те, що Hades вийшла більше 3 років тому, ця гра залишається найкращою грою у своєму жанрі. Звичайно, ведуться розробки нових рогаликів, і є перспективні проекти, проте якщо брати вже існуючі ігри, творіння SuperGiant Games перевершити ніхто не зміг. Реальних недоліків цієї гри просто немає, і цілком імовірно, що вона буде затребувана навіть через 10 років. Тому до проходження Hades рекомендується однозначно. Гра доступна для PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 та 5, Xbox One, а також Xbox X та S.